Štúdio Marvel vypustilo plány pre najbližšie roky

Keď sa trocha upokojila situácia po snímku Engame, ktorý rozprášil kiná po celom svete a zdanlivo bez problémov prekonal všetky rekordy (vrátane titulu ,,Najzárobkovejší film všetkých čias“), štúdio na známom filmovom festivale Comic-con v San Diegu postupne odkrylo názvy a predbežné dátumy 5 filmov  a jedeného bonusu. Poďme sa na ne pozrieť.klapka.jpg

  • Čierna vdova – 1. máj 2020

Na toto sa čakalo už dosť dlho. Scarlett Johansson v úlohe Natashi Romanoff, jednej z najlepších ženských hrdiniek, sa konečne dočkala vlastného filmu. Dej sa bude odohrávať po udalostiach v Občianskej vojne (z trilógie Kapitán Amerika) a podľa slov režisérky sa bude pátrať po minulosti Čiernej vdovy.

  • Eternals – 6. november 2020

Nejaký čas sa o nich už hovorilo, ale teraz je to oficiálne. Rasa humanoidov zo 70. rokov sa dostala na strieborné plátna. Naisto toho nevieme veľa, až na obsadenie, ktoré je rozhodne hviezdne. Angelina Jolie ako Thena, Richard Madden ako Ikaris a Salma Hayek ako Ajak.avenger.jpg

  • Shang-Chi a legenda Desiatich kruhov – 12. február 2021

Prvá marvelovka s hlavnou postavou z Ázie, ktorú si zahrá Tony Leung Chiu-wai. História skupiny prezývanej Desať kruhov ide až do filmu Iron Man 1 a neskôr Iron man 2. Uvidíme, aké prekvapenie v podobe bojových umení, ktorých sľubujú veľa, pre nás chystajú.

  • Doctor Strange v paralelných svetoch šialenstva – 7. máj 2021

Pokračovanie dobrodružstiev bývalého neurochirurga sa bude zaoberať inými svetmi a alternatívnymi realitami. K brilantnému Benediktovi Cumberbatchovi sa pridá Elizabeth Olsen v roli Wandy Maximoff, známej ako Scarlet Witch. Takisto je to ďalšia prvotina. Bude to prvý horor tohto druhu.

  • Thor: Láska a hrom – 5. november 2021

Austrálčan Chris Hemsworth sa už po 4-krát vracia do postavy boha hromu a myslím, že nikto neprotestuje. Po jeho boku sa (znova) objaví aj Natalie Portman ako Jane Foster a chýbať nebude ani Tessa Thompson ako Valkyrie. O réžiu sa, ako pri filme Ragnarok, postará Taika Waititi, čo značí viac komédie ako zvyčajne.

  • Blade – ???

Na záver jedno prekvapenie. A to doslova. Keď sa už zdalo, že predstavovanie noviniek sa skončilo, na pódium prišiel oscarový herec Mahershala Ali a dal si šiltovku s nápisom Blade. Viac ani nebolo treba povedať. Ide o superhrdinu, o ktorom už bol v roku 1998 natočený pomerne úspešný film, čo značí, že sa chystá reboot . O filme zatiaľ nevieme skoro nič, iba to, že išlo o veľmi spontánny nápad, keď sám herec zavolal, že by ho chcel natočiť.
 
Tak, to je zatiaľ všetko čo môžeme očakávať v tzv. fáze štyri. Uvidíme nové i staré tváre, a každý komiksový fanatik si určite príde na svoje.