SEO na vlastnú päsť – ako si poradiť so spätnými odkazmi


Linkbuilding je problém. Možno to tak vo vašom prípade nebude, no v mojom prípade, to tak  bolo. Viete, to aké kľúčové slova treba používať to si viete zistiť aj zadarmo a navyše ak nie ste úplne negramotní, tak na to prídete veľmi ľahko aj úplne sami. Technickej časti SEO seolight.sk sa venovať nebudem, pretože to je niečo, čo naozaj neovládam, takže som ju zverila odborníkom.Nápis LINKBUILDING poskladaný z farebných veľkých písmen na čiernej tabuli.jpg
Spätné odkazy môžete pokojne vytvárať aj sami. Prekážkou ej však to, že úplne sami, ich nevytvoríte. To by sa dalo len ta, že si založíte ďalších sto webov, kde budete na svoj web odkazovať. Povedzme si, že niečo takto extrémne robiť nebudete, takže sa poďme pozrieť na to, ako sa to dá zrealizovať.
V podstate máte dve možnosti. Ak si za odkazy zaplatíte, tak nie je čo riešiť. Problémom však bude asi to, že ak ste sa na optimalizáciu dali sami, tak veľa peňazí nazvyš nemáte. Preto pre vás nebude kupovanie spätných odkazov reálne.
 
Môžete využiť guestblogging. Ide o to, že oslovíte web, ponúknete nejaký zaujímavý a kvalitný text a na oplátku budete chcieť umiestnenie spätného odkazu na vašu stránku. Z mojich skúseností to ide, ale veľmi pomaly a ťažko. Z väčšiny webov vám ani neodpíšu. Polovica mailov, bude o tom, že by sa to dalo, ale… ale… ale a nakoniec k žiadnej spolupráci nedôjde. Asi tak desať percent zo všetkých oslovených bude s takouto formou spolupráce súhlasiť. Za mňa môžem povedať, že som sa snažila asi dva mesiace. Spätný odkaz sa mi podarilo umiestniť asi na takých pätnásť webov, no oslovila som ich viac než sto. Takže gusetblogging určite funguje, no budete potrebovať dosť trpezlivosti.Nápis black hat seo vyskladaný z scrabble kociek.jpg
 
Omnoho úspešnejšie riešenie bola výmena odkazov. To znamená, že som na svoju stránku umiestnila odkazy na tú druhú a naopak. Pri takejto forme budovania spätných odkazov sa však musíte postarať o to, aby váš web aspoň nejako tak fungoval a mal aspoň minimálnu návštevnosť.