Nevýhody života v Thajsku, Vietname a na Bali

  1. Leto celý rok

Po celú dobu rovnaké počasie. Život sa zastaví a po chvíli naraz zistíte, že to už bolo niekoľko rokov. Aké roky? – pretože leto sa stále deje! V našej osobe je však pohyb času spojený s vedomím so zmenou ročných období. Čo na niekoho tu môže pôsobiť dosť zle.

vietnam

  1. Teplo je veľmi silné

Často je tak horúce ako ísť von na horúcu panvicu – mozog sa vypne, energia sa zastaví, všetky túžby sú fixované len na jednom mieste – rýchlo sa vrátiť domov a zapnúť klimatizáciu.

  1. Šváby, hady a všetko ostatné

Problém je riešený v zásade tým, že žijete v dobrom (drahom) dome alebo byte. Môžete tiež zavrieť kanalizácie v záchodovej miestnosti a uniknúť od švábov, ktoré sú vo všeobecnosti horšie ako hady, pretože ich je podstatne viac.

  1. Vlhkosť

Vlhkosť na ostrovoch je taká, že musíme neustále pamätať na šetrenie zariadenia, pasy a veci – to všetko sa môže stať plesnivým bez možnosti obnovy. V mestách je ale lepšie. Pre kožu a telo je vysoká vlhkosť dobrá pre niekoho (napríklad pre mňa) a pre niekoho nie.

  1. Sme tu cudzinci

Aziati majú vlastné chápanie zákonov a práv. V predvolenom nastavení existuje prezumpcia viny a oveľa viac tajomstiev orgánov činných v trestnom konaní ako u nás. Okrem toho sme tu cudzinci, najmä pokiaľ ide o akékoľvek vážne boje: v kontroverznej situácii bude cudzinec vždy najhorší, bez ohľadu na to, kto je naozaj vinníkom.

had

  1. Zlý internet

Všade v Ázii. Pre komunikáciu s priateľmi a príbuznými to samozrejme nie je dôležité, ale pre prácu na voľnej nohe v celej Ázii už je. Bežná rýchlosť sťahovania v Ázii: okolo 5 MB, výborná – 10 MB, len rozprávka – 20 MB (mala som to len na jednom mieste v Ázii).

  1. IT ľudia

Zlý internet je zrozumiteľný, ale ďalším problémom je, že nie je kam ísť kúpiť komponenty a bežné notebooky, všade sú len s thajskou klávesnicou.

  1. Nečistoty v Ázii

V Ázii a krajinách sú však aj špinavšie a čistejšie miesta. V Thajsku je dobré, vo Vietname je to zlé.

  1. Krádež v Ázii

V niektorých turistických miestach je krádež obzvlášť prosperujúca.

  1. Drahé zdravotné poistenie v Ázii

Cestovné poistenie v Ázii je veľmi dôležité, takže časom sa stalo drahým.