Kedy je dosť módy?

Viete, čo sa stalo v móde naozaj enormne populárne? Byť iným. Každý chce niečím vynikať, každý sa chce odlišovať. A práve preto často vidíme dievčatá, ktoré majú na svojich hlavách bláznivé farby. Vidíme mužov, ktorí sú smiešne poobliekaní, jednoducho väčšina z nás je ochotných urobiť hocičo preto, aby sa nejakým spôsobom odlíšil. Ale neznamená to v konečnom dôsledku to, že sme aj tak všetci rovnakí? Nad tým by sme sa asi mali zamyslieť v prvom rade, keď sa začneme pozerať na originalitu okolo seba. Existuje vôbec nejaká originalita? A čo znamená v dnešnej dobe? Schopnosť odlíšiť sa je dnes naozaj nadhodnotená, práve kvôli tomu, že dnes je moderné úplne všetko.

modelka

Ako byť moderný vo svete, kde je moderné naozaj všetko? To je otázka, na ktorú by sme sa mali bližšie pozrieť. Existujú jednoducho ženy, ktoré na seba môžu navliecť úplne hocičo a budú vyzerať štýlovo. Je to jednoducho taký typ ženy, prečo to tak je, to nám je skutočne veľkou záhadou, možno z nich vyžaruje určitá aura a práve preto to tak vnímame. Na druhých dievčatách si zase nevieme predstaviť nič iné, ako jednoduché a dievčenské oblečenie. S mužmi je to v podstate podobne. Ale kedy už snaha odlíšiť sa reprezentuje niečo iné?

kráska

Kedy to už môžeme považovať za provokáciu, ktorá nás má jednoducho k niečomu naviesť a nejakým spôsobom nás podráždiť? To je niečo, čo by sme sa mali spýtať samých seba, nemyslíte? Mnohí mladí ľudia sú teraz takí agresívni, že si ani nevieme predstaviť, že by sme vyjadrili nesúhlas s tým, čo majú oblečené. Vidíme to predsa dennodenne a nikto s tým nič nerobí práve preto. A to si ešte dovolíme tvrdiť, že ľudia na Slovensku sú príliš konzervatívni. V krajinách ako je napríklad Anglicko, na seba doslova hodia úplne čokoľvek, čo majú v skrini a nestarajú sa o to, ako budú vo finále vlastne vyzerať a pôsobiť.